Aikataulu

Miehet

Ottelut pelataan Pajulahden liikuntahallissa

Lohko A: Turkki, Tšekki, Saksa, Ukraina, Iso-Britannia

Lohko B: Suomi, Liettua, Belgia, Ruotsi, Slovenia    

Ma 18.9.

  • 09.30 Lohko A: Ukraina–Tšekki
  • 10.40 Lohko B: Slovenia–Liettua
  • 11.50 Lohko A: Saksa–Turkki
  • 13.00 Lohko B: Suomi–Belgia
  • 14.10 Lohko A: Iso-Britannia–Ukraina
  • 15.20 Lohko B: Liettua–Ruotsi
  • 16.30 Lohko A: Tšekki–Saksa
  • 17.40 Lohko B: Belgia–Slovenia
  • 18.50 Lohko A: Turkki–Iso-Britannia
  • 20.00 Lohko B: Ruotsi–Suomi

Ti 19.9.

  • 09.30 Lohko A: Saksa–Ukraina
  • 10.40 Lohko B: Belgia–Liettua
  • 11.50 Lohko A: Turkki–Tšekki
  • 13.00 Lohko B: Suomi–Slovenia
  • 14.10 Lohko A: Iso-Britannia–Saksa
  • 15.20 Lohko B: Ruotsi–Belgia
  • 16.30 Lohko A: Ukraina–Turkki
  • 17.40 Lohko B: Liettua–Suomi
  • 18.50 Lohko A: Tšekki–Iso-Britannia
  • 20.00 Lohko B: Slovenia–Ruotsi

Ke 20.9.

  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 9–10
  • 13.00 Puolivälierä: A1–B4
  • 15.00 Puolivälierä: B2–A3
  • 17.00 Puolivälierä: A2–B3
  • 19.00 Puolivälierä: B1–A4

To 21.9.

  • 10.00 Sijoitusottelu, sijat 5–8: häviäjä PV–häviäjä PV
  • 11.15 Sijoitusottelu, sijat 5–8: häviäjä PV–häviäjä PV
  • 13.30 Välierä: voittaja A1/B4–voittaja B2/A3
  • 15.30 Välierä: voittaja A2/B3–voittaja B1/A4
  • 17.00 Sijoitusottelu, sijat 5–6
  • 18.15 Sijoitusottelu, sijat 7–8

Pe 22.9.

  • 12.30 Pronssiottelu
  • 15.30 Loppuottelu

 

Naiset

Ottelut pelataan Pajulahden päätalon palloilusalissa

Lohko X: Turkki, Israel, Ruotsi, Iso-Britannia, Saksa

Lohko Y: Venäjä, Ukraina, Tanska, Suomi, Kreikka

Ma 18.9.

  • 09.30 Lohko Y: Ukraina–Kreikka
  • 10.40 Lohko X: Iso-Britannia–Israel
  • 11.50 Lohko Y: Tanska–Venäjä
  • 13.00 Lohko X: Ruotsi–Turkki
  • 14.10 Lohko Y: Suomi–Ukraina
  • 15.20 Lohko X: Saksa–Iso-Britannia
  • 16.30 Lohko Y: Kreikka–Tanska
  • 17.40 Lohko X: Israel–Ruotsi
  • 18.50 Lohko Y: Venäjä–Suomi
  • 20.00 Lohko X: Turkki–Saksa

Ti 19.9.

  • 09.30 Lohko Y: Tanska–Ukraina
  • 10.40 Lohko X: Ruotsi–Iso-Britannia
  • 11.50 Lohko Y: Venäjä–Kreikka
  • 13.00 Lohko X: Turkki–Israel
  • 14.10 Lohko Y: Suomi–Tanska
  • 15.20 Lohko X: Saksa–Ruotsi
  • 16.30 Lohko Y: Ukraina–Venäjä
  • 17.40 Lohko X: Iso-Britannia–Turkki
  • 18.50 Lohko Y: Kreikka–Suomi
  • 20.00 Lohko X: Israel–Saksa

Ke 20.9.

  • 10.00 Sijoitusottelu, sijat 9–10
  • 12.00 Puolivälierä: X1–Y4
  • 14.00 Puolivälierä: Y2–X3
  • 16.00 Puolivälierä: X2–Y3
  • 18.00 Puolivälierä: Y1–X4

To 21.9.

  • 10.00 Sijoitusottelu, sijat 5–8: häviäjä PV–häviäjä PV
  • 11.15 Sijoitusottelu, sijat 5–8: häviäjä PV–häviäjä PV
  • 12.30 Välierä: voittaja X1/Y4–voittaja Y2/X3
  • 14.30 Välierä: voittaja X2/Y3–voittaja Y1/X4
  • 17.00 Sijoitusottelu, sijat 5–6
  • 18.15 Sijoitusottelu, sijat 7–8

Pe 22.9.

  • 11.00 Pronssiottelu
  • 14.00 Loppuottelu